Kopš 1997. gada publicēti vairāk nekā 20 klīnisko pētījumu rezultāti par Litozin® pozitīvo iedarbību un pacientu locītavu veselību un labsajūtu. Daži no tiem:

1. Litozin® mazina sāpes, iekaisumu un uzlabo kustīgumu


Odd Warholm, MD, Sigrun Skaar, MD, Ewa Hedman, RN, Hanna Maria Molmen, RN, Liv Eik, RN. Journal “Current Therapeutic Research” 2003; 64:21-31.

2000. gadā Norvēģijā tika uzsākts pirmais dubultaklais un placebo kontrolētais klīniskais pētījums, ārstējot ar standartizētu mežrozīšu (Rosa canina) augļu un sēklu pulveri. Piedalījās 100 pacienti ( 65 sievietes; 35 vīrieši, vidējais vecums 65,2 gadi) ar gūžas vai ceļa locītavas osteoartrītu. Diagnoze apstiprināta radiogrāfiski 12 mēnešus pirms pētījuma veikšanas. Pētījuma rezultāti grupā, kura bija ārstēta ar Litozin®, uzrādīja nozīmīgas izmaiņas vairumā ikdienas funkciju pēc 1, 2, un 4 mēnešu ārstēšanas (skat. tabulu). Ar placebo ārstētajā grupā šāda uzlabošanās pēc 4 mēnešu ārstēšanas netika konstatēta.

Ikdienas darbības

Iespaids

P-vērtība

Pārvietošanās pa ielu

0,038

Iekāpšana un izkāpšana no automašīnas

Uz robežas

0,054

Iepirkšanās

0,024

Zeķu uzvilkšana/novilkšana

0,019

Apsēšanās un piecelšanās no tualetes poda

0,016

Galvenie secinājumi:

 • Standartizēts mežrozīšu pulveris Litozin® samazināja osteoartrīta simptomus, jo tas uzlabo kustību amplitūdu  gūžas vai ceļa locītavās un, kā ziņoja 64,6% pacientu, sāpes samazinājās, saņemot ārstēšanu.
 • Netika novērotas gastrointestinālās blakusparādības, lietojot Litozin®.  
 • 1,2 un 4 mēnešus pēc ārstēšanas ar Litozin® ir novērojama būtiska dzīves kvalitātes uzlabošanās, kas netika atklāti placebo grupā.
 • Pretsāpju un nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu (NSPL) lietošana tika būtiski samazināta

2. Litozin® uzlabo osteoartrīta pacientu dzīves kvalitāti

E.Rein, K.Winter and A.Kharazmi. Journal “Phytomedicine” 11 (2004) 383-391.

2001.gadā nejaušinātajā, dubultaklajā un placebo kontrolētajā klīniskajā pētījumā Dānijā, Kopenhāgenas grāfistes slimnīcā Gentoftē piedalījās 112 pacienti ar rentgenoloģiski apstiprinātu ceļu, gūžas vai plaukstas locītavas osteoartrīta diagnozi.  Pētījums ilga 6 mēnešus un pētījuma grupas tika samainītas pēc 3 mēnešiem.

Ikdienas darbības

Iespaids

P-vērtība

Rīta stīvums

0,0016

Miega kvalitāte

0,0096

Garastāvoklis

0,0124


Pētījuma rezultāti:
 • No pētāmās grupas, kura lietoja Litozin®, 66% reaģēja uz terapiju ar sāpju samazināšanos, salīdzinot ar tikai 36% kontroles grupā. Pēc pētāmo grupu maiņas, iepriekšējā placebo grupa izjuta tādus pašus uzlabojumus kā pirmā.
 • Pretsāpju līdzekļu lietošana samazinājās vidēji par 50%. Placebo grupai pretsāpju līdzekļu patēriņš pieauga.
 • Nekādas ievērojamas blakusparādības netika novērotas tajā grupā, kuru ārstēja ar standartizētu mežrozīšu pulveri.
 • Pārsteidzošs atklājums bija ārkārtēji ilgstošs mežrozīšu pulvera darbības efekts.
 • Klīniskajā pētījumā apstiprinājās iepriekšējo pētījumu rezultāti, kuros uzrādījās Litozin® ārstējošais efekts, kas rodas pateicoties šūnu aizsardzības mehānismam.
 • Pacientiem, kuri lietoja Litozin® , uzlabojās dzīves kvalitāte.      

Citi pētījumi ar Litozin®

 • No 1999.gada līdz 2001.gadam DIAS, Kopenhāgenas Universitātes slimnīca un Dānijas Farmācijas zinātņu universitāte veica pētniecības projektu ar  mežrozīšu preparātu Litozin®. Rezultāti parādīja, ka Litozin® mazina sāpes, palielina locītavu kustīgumu un samazina pretsāpju un nesteroīdo pretiekaisuma medikamentu lietošanu (vidēji par 50%). Netika novērotas arī Litozin® lietošanas blakusparādības, kas ļauj izmantot to kā intensīvu un iedarbīgu ārstniecības līdzekli.
 • Pētījums ar  94 gūžas un ceļu locītavu osteoartrīta pacientiem. Rezultāti parāda, ka Litozin® var samazināt sāpes un stīvumu, kā arī uzlabot dzīves kvalitātes rādītājus 80% pacientu ar vieglākām osteoartrīta formām. Turklāt tradicionālo medikamentu – paracetamola un tramadola – patēriņš ievērojami samazinājās. Šis pētījums ir publicēts izdevumā Osteoartrīts un skrimslis (Osteoarthiritis and Cartilage) 2003.gada augustā.
 • Pētījums ar 59 vidējā vecuma pacientiem, parāda, ka Litozin® var samazināt zema blīvuma lipīda(ZBL)-holesterīna un C-reaktīvā proteīna oksidēšanos. Litozin® ārstēšanas rezultātā ievērojami samazinājās stīvums un sāpes (attiecīgi p<0,001 un p<0,003), kā arī ievērojami samazinājās paracetamola un narkotisko analģētiķu patēriņš, ārstējot periodā ar  LitoZin® (attiecīgi p<0,01 un p<0,003).
 • Dati, kas iegūti pētījumā ar 42 vidēja vecuma sievietēm, parāda, ka Litozin® var samazināt sāpes un paracetamola patēriņu. Sievietes, kas lietoja Litozin®, patērēja tikai 25% no tā pretsāpju līdzekļu daudzuma, ko lietoja kontroles grupas dalībnieki. Ārstēšanas laikā ar Litozin® sāpes un stīvums ievērojami samazinājās (aptuveni par 50%).
 • Klīniskais pētījums ar 30 osteoartrīta pacientiem, parādīja, ka, lietojot Litozin®, ievērojami samazinājās sāpes un stīvums locītavās (attiecīgi p<0,0091 un p<0,0057). Litozin® lietošanas laikā statistiski ticami samazinājās arī paracetamola patēriņš (p<0,0322).
 • Klīniskais pētījums, kura mērķis bija pārbaudīt Litozin® pretiekaisuma un šūnu membrānu pasargājošo iedarbību, parāda, ka LitoZin® piemīt pretiekaisuma un šūnas pasargājošas īpašības. Pretiekaisuma iedarbības spēju novērtēja pēc C-reaktīvā proteīna (CRP) daudzuma plazmā (samazinājuma p<0,05), bet šūnu pasargāšanas spēju novērtējā pēc hemoglobīna daudzuma, kas izdalījās plazmā no eritrocītiem, kamēr notika asiņu uzglabāšana asins bankā.(samazinājuma p<0,01).
 • 2003. gada rudenī uzsākts multicentrāls pētījums Kopenhāgenā un Berlīnē ar  120 reimatoīdā artrīta pacientiem. Rezultāti ir sagatavošanas stadijā un tuvākajā laikā tiks publicēti.
Drukāt